İnsan Kaynakları Politikamız | Ufuk Hırdavat İnş. Malz. San. ve Tic. Ltd. Şti.
×

İnsan Kaynakları Politikamız

  • Çalışmalarımızda müşteri odaklı yaklaşımı esas almak, gelişim odaklı projeler üreterek, her bir çalışanımızın Katma Değer Üreten çalışan olmasını sağlamak,
  • Açık Pozisyonlar için öncelikle iç değerlerimiz olan çalışanlarımıza odaklanmak,
  • Doğru işe doğru insan, doğru insana doğru iş politikasını her kademede yaşatmak,
  • Değişimlere ve gelişime hızlı adapte olabilecek organizasyonel yapısını sürekli geliştirmek,
  • Yenilikleri takip etmek ve şirket bünyesine adaptasyonunu sağlayarak, İnsan Kaynakları uygulamalarıyla inovasyon sürecini beslemeyi amaçlamak,
  • Şeffaf, Eşit ve Katılımcı Yönetim anlayışı ile çalışanlarımızı süreçlerimize dahil etmek,
  • Çözümcü yaklaşımlar ile problem çözme becerisini en üst seviyelere taşımak,
  • Çalışanların bilgilerini, becerilerini, kurum ve kişilerle ilişki yetkinliklerini artırmak,
  • Doğaya Saygılı ve Doğa Dostu çalışan profilimizi daha da güçlendirmek.

Müşteri Odaklılık; Organizasyon içinde ve/veya dışında, müşteri ihtiyaçlarını şirket çıkarlarını da koruyarak karşılayabilmek için onlara içtenlikle hizmet verme ve yardımcı olma isteği içerir.

Etkili İletişim Yönetimi; Kurum içerisinde/dışarısında kurulmuş olan ilişkilerin geliştirilebilir ve sürdürebilir olmasını hedefler.

Sürekli Gelişim Anlayışı ile Değişim Yönetimi; Kişinin; kendisi, çalışma arkadaşları, Birimi ve Kurumu için sürekli daha iyisinin arayışında olmasına olanak sağlar. Bu doğrultudaki; gelişim fırsatlarının sorgulanması için gerekli motivasyon ve isteği, iyileşmeye yönelik öneri sunmayı ve gelişim çalışmalarını destekler.

Takım Çalışmasına Yatkınlık; Başkalarıyla saygıya, paylaşıma ve işbirliğine dayalı ilişkiler kurmayı, ekip arkadaşlarıyla hedeflere ulaşacak etkin işbirliğini kurabilmeyi ve kişisel hedeflerle takım hedefleri arasındaki dengeyi sağlar.

İşe Alım Süreçlerimiz

Doğru işe doğru insanı eşleştirmeyi amaç edinen işe alım süreçlerimizde, açık pozisyonlar için veri tabanı, kariyer siteleri ve bireysel başvuruları değerlendirilerek, adaylar ön görüşmeye davet edilmektedir.
Departman yöneticisi tarafından onaylanan adaylara referans ve ücret çalışmaları sonrasında teklif sunulmaktadır.
Aday, iş teklifini kabul etmesinin ardından işe başlamaktadır. Oryantasyon ve İSG eğitimleri ile göreve adaptasyon sağlanmaktadır.

Ücretlendirme
Maaş, ücret artışları, şirketin ve bireyin performansı ile doğru orantılı olarak, enflasyon oranı ve piyasa ortalamaları göz önünde bulundurularak yılda 1 kez yapılır.